Eurostar Gym
  rss    Vücut geliştirme,bodybuilding   fVücut geliştirme forum   vücut geliştirme fitness blog   vücut geliştirme ve tüm sporlarla ilgili veideolar   vücut geliştirme canlı tv
Body Mass Index
Branşlar ve Özellikleri

EUROSTAR-GyM


KAMPANYALAR

CANLI TV-RADYO

EN ÇOK SATANLAR

Beden Kitle İndeksi-( vücut kitle indeksi )-Body Mass Index -BMI,VÜCUT KİTLE İNDEKSİ hesaplama

Vücut Kitle İndeksi (Endexi)
Anlam ():

BMI Anlam
en az 19 Normalden hafif
19-25 Normal ağırlığı
25-30 Ağırlığı fazla
30 ila 35 Obezite 1
35-40 Obezite 2
40'dan Obezite 3
Vücut kitle indeksi hesaplama
Anlamı (NRC 1989):

Yaş VKİ Normal ağırlığı
19-24 19-24
25-34 20-25
35-44 21-26
45-54 22-27
55-64 23-28
Ab 65 24-29
Body Mass Index (BMI) hesaplama.
Height

BOY

Lütfen Boyunuzun Uzunluğunu Ayarlayınız.
Weight

KİLO

Lütfen Kilonuzu Ayarlayınız
BMI-Vücut Kitle İndeksi

BMI

Burada çıkan sonuç Vücut Kitle İndeksinizi Göstermektedir.
Diyet Bölümünden kendinize uygun diyet seçebilir yada sağlıklı beslenmenin püf noktalarını öğrenebilirsiniz...


Beden Kitle İndeksi Nedir, ölçülerin anlamı neyi gösterir

Ortalama BKİ değerleri, Afrika ve Asya'da 22–23 kg/m2, Kuzey Amerika, Avrupa, bazı Latin Amerika ülkelerinde, Kuzey Afrika ve Pasifik Adaları'nda 25–27 kg/m2 olarak bulunmuştur. Türkiye'de ise; ortalama değer 25–26 kg/m2 olarak saptanmıştır. BKİ, birçok toplumda artan bir eğilim göstermektedir. BKİ değerleri özellikle birçok hastalığın görülmeye başladığı orta yaş sonrası yaşlılık döneminde artmaktadır.


Son çalışmalara göre hayatın erken dönemlerinde zayıf olup, yetişkinlikde vücut ağırlığı fazla olan insanlarda yüksek tansiyon, kalp hastalıkları ve diyabetin görülme olasılığı, zayıf olmayan kişilerden daha fazladır.

VÜCUT YAĞ DAĞILIMI (ELMALAR VE ARMUTLAR)

BKİ, toplam vücut yağı veya yağın vücudumuzda nasıl dağıldığı konusunda bilgi vermez. Karın bölgesindeki (abdominal) fazla yağın sağlık problemlerine yol açabileceği göz önüne alındığında bu durum önemlidir.


Yağ dağılımını ölçmenin bir yolu bel çevresi ölçümüdür. Bel çevresi, obezite ile ilişkili durumların yüksek riskini taşıyan kişileri basit ve pratik bir yolla tanımlamayı sağlar. Eğer bel çevresi erkeklerde 102 cm'in, kadınlarda 88 cm'in üzerinde ise, BKİ değerleri normal değerlerde olsa bile, bu ki9şilerin sağlık problemleri açısından yüksek risk grubunda olmalarına neden olan fazla abdominal (karın içi) yağları olduğunu göstermektedir.
Bel çevresi ölçümü kişileri elma ve armut tipli olarak iki kategoriye ayırır. Vücut yağlarının çoğunun karın ve göğüs bölgesinde dağıldığını gösteren ve kişileri obezite ile ilişkili daha yüksek hastalık riskine sokan android yağ dağılımıdır (elma tip). Jinoid yağ dağılımı olan bireylerde (armut tip), vücut yağlarının çoğu kalça ve alt bölgelerdedir. Obez erkekler daha çok "elma" tipe, obez kadınlar ise "armut" tipe benzemektedir.

 

Başa Donˆ

 
eurostargym.com adsense gizlilik politikasi