Eurostar Gym
  rss    Vücut geliştirme,bodybuilding   fVücut geliştirme forum   vücut geliştirme fitness blog   vücut geliştirme ve tüm sporlarla ilgili veideolar   vücut geliştirme canlı tv
Body Mass Index
Branşlar ve Özellikleri
 • Futbol Saha Ölçüleri
 • Hentbol Kuralları,saha ölçüleri nelerdir?

 • EUROSTAR-GyM

  KAMPANYALAR

  CANLI TV-RADYO

  EN ÇOK SATANLAR
  Beden Kitle İndeksi - Body Mass Index -BMI,Vücut Kitle İndeksi hesaplama


  Vücut Kitle İndeksi (Endexi)
  Anlam ():

  BMI Anlam
  en az 19 Normalden hafif
  19-25 Normal ağırlığı
  25-30 Ağırlığı fazla
  30 ila 35 Obezite 1
  35-40 Obezite 2
  40'dan Obezite 3

  Anlamı (NRC 1989):

  Yaş VKİ Normal ağırlığı
  19-24 19-24
  25-34 20-25
  35-44 21-26
  45-54 22-27
  55-64 23-28
  Ab 65 24-29

  Vücut Kitle İndeksi Hesaplama
  Bilgilerinizi Giriniz
  Cinsiyet Erkek Bayan
  Kilonuz Lütfen Seçin.
  Boyunuz Lütfen Seçin.
  Sonuçlar
  Vücut Yüzey Alanı m2
  Yalın Vücut Ağırlığı kg = lbs
  İdeal Vücut Ağırlığı kg = lbs
  Vücut Kitle İndeksi kg/m2 =
  Sonuçların Analizi
  18.5'den Küçükse Zayıf
  18.5 ile 24.9 Sağlıklı
  25 ile 29.9 Arası Kilolu
  30 ve Yukarısı Obez
  Kadın Ve Yaşam

  Beden Kitle İndeksi Nedir, ölçülerin anlamı neyi gösterir

  Ortalama BKİ değerleri, Afrika ve Asya'da 22–23 kg/m2, Kuzey Amerika, Avrupa, bazı Latin Amerika ülkelerinde, Kuzey Afrika ve Pasifik Adaları'nda 25–27 kg/m2 olarak bulunmuştur. Türkiye'de ise; ortalama değer 25–26 kg/m2 olarak saptanmıştır. BKİ, birçok toplumda artan bir eğilim göstermektedir. BKİ değerleri özellikle birçok hastalığın görülmeye başladığı orta yaş sonrası yaşlılık döneminde artmaktadır.


  Son çalışmalara göre hayatın erken dönemlerinde zayıf olup, yetişkinlikde vücut ağırlığı fazla olan insanlarda yüksek tansiyon, kalp hastalıkları ve diyabetin görülme olasılığı, zayıf olmayan kişilerden daha fazladır.

  VÜCUT YAĞ DAĞILIMI (ELMALAR VE ARMUTLAR)

  BKİ, toplam vücut yağı veya yağın vücudumuzda nasıl dağıldığı konusunda bilgi vermez. Karın bölgesindeki (abdominal) fazla yağın sağlık problemlerine yol açabileceği göz önüne alındığında bu durum önemlidir.


  Yağ dağılımını ölçmenin bir yolu bel çevresi ölçümüdür. Bel çevresi, obezite ile ilişkili durumların yüksek riskini taşıyan kişileri basit ve pratik bir yolla tanımlamayı sağlar. Eğer bel çevresi erkeklerde 102 cm'in, kadınlarda 88 cm'in üzerinde ise, BKİ değerleri normal değerlerde olsa bile, bu ki9şilerin sağlık problemleri açısından yüksek risk grubunda olmalarına neden olan fazla abdominal (karın içi) yağları olduğunu göstermektedir.
  Bel çevresi ölçümü kişileri elma ve armut tipli olarak iki kategoriye ayırır. Vücut yağlarının çoğunun karın ve göğüs bölgesinde dağıldığını gösteren ve kişileri obezite ile ilişkili daha yüksek hastalık riskine sokan android yağ dağılımıdır (elma tip). Jinoid yağ dağılımı olan bireylerde (armut tip), vücut yağlarının çoğu kalça ve alt bölgelerdedir. Obez erkekler daha çok "elma" tipe, obez kadınlar ise "armut" tipe benzemektedir.

   

  Başa Donˆ

   
  eurostargym.com adsense gizlilik politikasi