Eurostargym.com Shop. Sporcu BesinleriEk Gıdalar,Protein Tozu,Vitamin,Mineral,Amino asit ,Yağ Yakıcı,Kilo aldırıcı enerji veren ve zayıflatan ürünler.
Anasayfa Kampanyadaki Ürünler Teslimde Ödeme Ürün Arama İletişim

Ürün Kategorileri

Son Ürünler
  Karate Kıyafeti
  Red Kick 500 Gr
  L_CARNITINE DRINK 24x500 ml
  L-CARNITINE dropS 60 Tablet
  L-CARNITINE LUQID 20 x 25 ml''lik Ampül - 1500 mg

Ürün Arama

Detaylı Arama

Döviz Kurları
Alış
1 EUR : 4.2566 YTL
1 USD : 4.7151 YTL
Satış
1 EUR : 4.2848 YTL
1 USD : 4.7236 YTLProtein Tozunun zararları varmıdır,yan etkileri nelerdir?

Protein en önemli besinlerin başında gelmekle birlikte protein tozlarıda insan hayatında önemli bir yere sahiptir.Ancak bu progtein tozları o kadar dikkatli kullanılmalı ki aksi takdirde hiçbir faydasından yararlanılamaz.Proteinleri doğru yerde ve doğru zamanda tüketmek çok önemlidir.İşte proteinleri kullanıp fayda alabileceğiniz doğru yer ve zamanlar.

1. Spor veya Antremandan hemen sonra:

Sıklıkla protein tozu tüketmiyor ve günlük bir kereye mahsus tüketiyorsanız işte en doğru zaman.Spordan veya antrenmanda hemen sonra vucudunuz proteine ihtiyaç duymaktadır ve tam bu esnada 25- 30 gram tüketmeniz en doğru seçenektir.Böylelikle zararından da kaçınmış olacaksınız.

2. Spor veya Antremandan bir saat sonra

Antremandan ortalama 1 saat sonra, vücudunuz sakinleşip normal hale gelmiştir. Bu süreçten sonra tekrardan vücudunuz büyümeye müsaittir. Antremandan hemen sonra tüketmiş olduğunuz protein tozu metobolize edilmiştir ve vücüdunuz daha fazlasını ister. Bu sürede kullanacağınız protein tozu, vücudunuzun tamirini hızlandıracaktır.

Bu süreçtede 25-30 gram protein tozu tüketmenizi tavsiye ederiz.

3. Sabah vakti ilk iş

Uyandıktan hemen sonra veya bir kaşık protein tozundan hemen sonra. Vücudunuz ortalama 8 saatlik bir süre aç kaldı ve herhangi bır gıda tüketemedi. Vücudunuzu besleyin!

Protein tozu normal gıdadan vücudumuz tarafından çok daha çabuk sindirilir ve bu sayede vücudunuz daha hızlı beslenmiş olur.

Bu protein aşısı metobolizmanızı hızlandırır ki buda yağ yakımında size yardımcı olur. Beraberinde tabi ki güzel bir kahvaltı yapınız.

4. Akşam en son işiniz

Vücudunuzu gece boyunca koruyun. Bunun için güzel bir kombinasyon whey protein ve su bardağıyla süt karışımıdır.

Whey hızlı sindirilen bir proteindir, süt proteini (casein), casein ise yavaş sindirimli bir proteindir. Gece boyunca yavaş sindirimli bir protein tozu uzun süre olduğundan dolayı daha uygundur. İkisini karıştırarak güzel bir sonuç elde edebilirsiniz.

5. Öğünler arasında

Uzun zaman zarfı varsa, protein tozu kullanmanız mantıklı olacaktır. Bu sayede gün boyunca vücudunuzu proteinle beslemiş olursunuz. Bu sayede kas düşüşü yerine kas artışı elde etmiş olursunuz.

6. Öğünler içinde

Öğünler içinde protein tozu tüketerek öğününüzdeki protein miktarini artırmış olursunuz. Protein içeriği az olan öğünlerde supplement olarak protein tozu tüketmelisiniz

Okunma Sayısı: 7351 | Tarih: 19.05.2010


Alışveriş Sepeti
Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Haberler

Popüler Ürünler
  AAKG 500 gr
  Karate Kıyafeti
  Tribulus Terrestris 120 Kapsul
  Amino 3000 320 Tablet
  CLA 100 Kapsül

Sayaç
Aktif Ziyaretçi 2
Bugün Tekil 5
Ayrıntı©Eurostargym.com

Powered By Eurostargym e-sHop