FITNESS HAREKETLERİ - Fitness egzersizleri,hareketleri

Çalışma sistemleri » 1 2 3 Hardline Sporcu ek gıdaları

itness hareketleri - Fitness egzersizleri,hareketleri

Fitnessin Faydaları Nelerdir?

Fitness sporu vücutta bol bol endorfin, östrojen veya testesteron hormonu salgılanmasını sağlar. Bu da, kişinin kendisini psikolojik olarak daha iyi ve zinde hissetmesini sağlar. Vücudun forma girmesi de özgüveni arttırır. Metobolizmayı hızlandırır.

Enerjiyi arttırır. Uykuyu düzenler. Psikolojik iyilişme sağlayarak stresden uzaklaştırır. Daha sağlıklı ve hızlı düşünmeyi sağlar. Kalp ve damar sistemini güçlendirir. Uzun dönemli fitness sporuyla uğraşanların kanser ve kalp krizine yakalanma riski düşüktür.

Kalori yakmayı sağladığından şeker hastaları için önerilir.

FITNESS NEDİR?

Fitnness vücut geliştirme ile karıştırlsada bir yönüylr doğrudur ,Fitness Sağlıklı ,Zinde ve Formda kalmak amacıyla yapılan uğraşladır ve vucut geliştirme bu amaçla yapılırsa tam olarak bu anlama gelir.

itness hareketleri - Fitness egzersizleri,hareketleri

Bunlara Dikkat Ediniz!!!


Antrenmana başlamadan önce risklerini öğrenmek gerekir. Uygun kıyafet giyilmeli ve özellikle spor ayakkabı seçimine dikkat edilmelidir.

. Uzman eğitmenlerin vereceği antreman programına uyulmalıdır. Sakatlanmamak için antreman öncesi streching hareketleriyle adalenin ısınması gerekmektedir.

Ağırlık egzersizinde hareketlerin nizami yapılması önemlidir. Yeni başlanıyorsa hafif bir antrenman uygulanmalı zamanla ağırlıklar arttırılmalıdır.

Yazab Özer Çaylı

 

Benzer Yazılar


Fitness hareketleri - Fitness egzersizleri,hareketleri
,|Copyright © 2016 | bodybuilding TR Eurostargym | ,, eurostargym.com adsense gizlilik politikasi