Bodybuilding Yardımlı Tekrarlar Sistemi (Forced Reps Training Principle)

Bodybuilding Yardımlı Tekrarlar Sistemi (Forced Reps Training Principle)

Bu derste Yardımlı Tekrarlar Sistemi (Forced Reps Training Principle) nedir, nasıl yapılır? anlatıyoruz. Yardımlı Tekrarlar Sistemi (Forced Reps Training Principle) hakkında daha geniş bilgi için sayfayı ziyaret edin.

Yardımlı tekrarlar sistemi uygulanışı; Daha önce açıkladığımız Çalma Prensibine benzeyen bir sistemdir. Ancak bu defa hareketi yapabildiğiniz kadar devam ettirip son birkaç tekrarda bir yardımcının çok hafif dokunmak suretiyle yardımı neticesinde hareketi tamamlamış olacaksınız.

Forced Reps Training Principle uygulamada en faydalı nokta, son iki tekrarın yardımlı yapılmasıdır. Daha fazla zorlamanın pek fazla faydası olmamaktadır.

Bir örnek verecek olursak ; Diyelim bench presss yapıyorsunuz ilk 3 seti kilo arttırma yoluyla kendiniz yapabildiniz, 4. sette kaldırabileceğiniz ağırlıktan 5 kg daha fazla ekleyin ve bir arkadaşınıza barbelin her iki yanına eşit mesafede tutmasını ve zorlandığınız anda sizin ağırlığı kaldırabileceğiniz kadar hafif dokunuşla yardım etmezsiniz söyleyin. Bu tüm tekrarlar için olmasın sadece zorlandığınız anda olsun ama eli hep barda olsun.

Forced Reps Training Principle video izle

Bunlarada Bakın