Çalma Sistemi (Cheating Training Principle)

Çalma Sistemi (Cheating Training Principle) Nasıl Yapıır?.  Cheating Training Principle ne zaman çalışmalıdır? Cheating Training Principle sisteminin faydaları ve zararları nelerdir?

Çalma Sistemi (Cheating Training Principle) Resimli anlatım

Çalma Sistemi (Cheating *Training Principle) ; Çalışma ve sistemlerde belirli aşamalara ulaşıldığında, hareketleri daha etkileyici tarzda yapma ihtiyacı ortaya çıkmaktadır.

  1. Bu sistem de, her çalışma setinin, daha etkili ve daha yüklemeli yapılmasını sağlayan çok etkili bir çalışmadır.
  2. Bu sistemi aldatma şeklinde de ifade edebiliriz.
  3. Yapılan hareketin en zor olduğu noktada, yani kasın kendi gücünün yeterli olmadığı durumda, diğer kas gruplarının ve vücudun yardımı ile ve silkinerek, ölü noktanın aşılarak, setin tamamlanması esasına dayanır.
  4. Bu sistem genelde kiloların ağırlaştığı dönemlerde ve çalışma anındaki ölü noktaların aşılmak istendiği durumlarda kullanılır. İyi bir ölçü ve kuvvet arttırma tekniğidir.

Örneğin, kol çalışması için Standing Barbell Curl yaparken, ilk 4 veya 5 tekrardan sonra kiloyu kaldıramadığımızı ve ölü noktaya geldiğimizi kabul edelim. İşte bu noktadan itibaren, hafif bir gövde etkisi ile hareketi, ölü noktayı aşarak tamamlarsak, sistemi tamamen uygulamış oluruz.

Çalma Sistemi (Cheating Training Principle) Böylelikle o kas gurubunun daha ağır kilo ile çalıştırılarak daha çabuk kuvvet ve ölçü kazandırılması mümkün olmaktadır. Faydasının daha çok olabilmesi için son 2 veya 3 tekrarda bunu uygulamak daha geçerlidir.

Cheating *Training Principle video izle

Bunlarada Bakın