İlaç Rehberi

CIRRUS Kapsül UCB

CIRRUS Kapsül UCB

CIRRUS Kapsül Etken Madde(ler):

Psödoefedrin HCl 120 mg, Setirizin 2HCl 5 mg

CIRRUS Kapsül Piyasa Şekilleri:

14 kapsül içeren blister ambalajlarda.

CIRRUS Kapsül Kullanım Şekli:

Yetişkinler ile 12 yaş ve üzerindeki çocuklarda, günde 2 defa 1 kapsül sabah ve akşam alınır. Tedavi 2-3 haftayı aşmamalıdır. Böbrek yetmezliği olan hastalardaki doz, normal kişiler için önerilen dozun yarısıdır.

CIRRUS Kapsül Endikasyonları:

konjesyon, aksırık, burun akıntısı, göz ve burun kaşıntısı gibi mevsimsel ve perennial alerjik rinitle ilgili semptomların giderilmesinde endikedir. Setirizinin antialerjik özelliklerinin ve psödoefedrinin dekonjestan aktivitesinin birlikte istendiği durumlarda kullanılmalıdır.

CIRRUS Kapsül Kontrendikasyonları:

Bileşiminde bulunan maddelerden birine, efedrin veya diğer piperazinlere karşı aşırı duyarlılığı olan kişilerde kullanılmamalıdır. Aşırı hipertansiyonu veya koroner arter hastalığı olan kişilerde MAO inhibitörü kullananlarda, göz içi basıncı yüksek kişilerde veya üriner retansiyonu olanlarda kullanılmamalıdır. 12 yaşın altındakilerde test edilmemiştir.

CIRRUS Kapsül Uyarılar:

Diyabet, hipertroidi, hipertansiyon, taşikardi ve aritmi, böbrek veya karaciğer yetmezliği bulunan hastalarda ve yaşlı kişilerde dikkatle kullanılmalıdır. Sempatomimetik ilaçlar, trisiklik depresanlar ve dijital alan kişilerde kullanıma dikkat edilmelidir. Gebelik sırasında kullanımından kaçınılmaldır. Anne sütüne geçtiğinden emzirenlerde kullanılmamalıdır.

CIRRUS Kapsül Yan Etkileri:

Kullanan hastaların %1’inden fazlasında bildirilen yan etkiler; ağız kuruluğu, baş ağrısı, uykusuzluk, uyku hali, asteni, taşikardi, sinirlilik, sersemlik, vertigo ve mide bulantısıdır. Sempatomimetik ilaçlar endişe, anksiyete, gerginlik, huzursuzluk, tremor, zayıflık, solgunluk, solunum güçlüğü, ağrılı idrar yapma, halüsinasyon, konvülsiyon, MSS depresyonu, aritmi ve hipotansiyonla beraber kardiyovasküler kollaps gibi bazı ciddi istenmeyen etkilere sahiptir. Deri reaksiyonları ve anjiyoödem gibi hipersensitivite reaksiyonları da görülebilir.

CIRRUS Kapsül İlaç Etkileşimleri:

Setirizinin başka ilaçlarla etkileşimi bilinmemektedir. MAO inhibitörleri ve beta-adrenerjik blokerler, sempatomimetik aminlerin etkisini artırırlar. Etkileşim olasılığı 15 gün sonraya kadar sürebilir. Metildopa, guanetidin ve rezerpinin antihipertansif etkilerini azaltabilirler. Psödoefedrin, dijitallerle beraber kullanıldığındaektopik pacemaker aktivitesi artabilir. Dijitalize edilen hastalarda kullanımından kaçınılmalıdır. Antasitler, psödoefedrinin absorbsiyonunu artırır, kaolin ise azaltır.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Arka Kol Hareketleri Bacak Hareketleri Bel Hareketleri Göğüs Hareketleri Karın Hareketletri Omuz Hareketleri Pazı Hareketleri Sırt Hareketleri Vücut Geliştirme Programı
En Çok Yapılan Profesyonel Fitness Programları

En Çok Çalışılan Profesyonel Fitness Programları Haftalık Çalışma Ağırlı Programı 1. PROGRAM (Pazartesi)...

Yeni başlayanlar için full body antrenman programı

Bu full vücut geliştirme ve fitness antrenman programı, vücut geliştirmeye yani...

Incline Bench Two Dumbbell Row

Incline Bench Two Dumbbell Row Nasıl Yapılır? Nereyi Çalıştırır? Kaç Tekrar Yapılır? Incline...

bacak ve basen hareketleri Esneme Hareketleri Göğüs Egzersizleri Kardiyo Hareketleri
En Çok Yapılan Profesyonel Fitness Programları
Lying V-Crunch Nasıl Yapılır? – Nereyi Çalıştırır?
Standing Single Leg Curl Machine Nasıl Yapılır?
Bilek Güreşi Videoları Bodybuilding videoları Film Fitness Müzikleri Fitness Videoları Motivasyon Müzikleri Müzik Videoları Plates Videoları
Incline Bench Two Dumbbell Row
Standing Dumbbell Biceps Curl Nasıl Yapılır?
PEC DECK FLYING – BUTTERFLY MACHINE