Pazı HareketleriVücut geliştirme HareketleriVücut Geliştirme Programı

En Çok Yapılan Biceps Hareketleri Nelerdir?

Bu yazıda En Çok Yapılan Biceps – Pazı Hareketleri Nelerdir? resimli anlatıyoruz. En Çok Yapılan ve Çalışılan Pazı  Hareketleri hakkında daha fazla bilgi için sitemizi ziyaret edin.

Incline Alternate Dumbbell Curl

34-40 derece eğimli sehpaya oturun ve 2 adet dambıl alın. Yaslanın ve avuçlar bacaklara dönük olarak tutun. Nefes vererek ve bir kolu bilekten bükerek yavaşça omuz hizasına bakana kadar döndürerek kaldırın. Sonra yine bileü döndürerek indirirken diğer kolu döndürerek omuza doğru kaldırın.

One Arm Dumbbell  Preacher C url

Bir dambıl alın ve pazı için yapılmış eğik sehpaya oturun. Dambıl olan kolunuzu sehpaya yerleştirin ve düzeltin. Avuç yukarı bakacak şekilde tutarak nefes vererek omuza doğru kaldırın. Sonra nefes alarak yavaşça başlangıç noktasına indirerek kolu düzeltin.

Seated Dumbbell Biceps Curl

90 derece eğimli sehpaya oturun ve 2 adet dambıl alın. Yaslanın ve avuçlar bacaklara dönük olarak tutun. Nefes vererek ve kolu bilekten bükerek yavaşça omuz hizasına bakana kadar döndürerek kaldırın. Sonra yine bileği döndürerek başlangıç noktasına kadar indirin.

Zottman Dumbbell Biceps Curl

2 adet eşit ağırlıkta dambıl alın ve avuçlar arkaya bakacak şekilde tutun. Nefes vererek ve bileği içten dışa doğru bükerek omuza kadar kaldırın ve omuz hizasında  avuçlar omuza bakmalıdır. Sonra yavaşça bilekleri dıştan içe doğru bükerek başlangıç noktasına indirin ve burada avuçlar yine arkaya bakmalıdır.

Seated Cable Preacher Curl

Pazı için yapılmış eğik sehpaya oturun. Kolunuzu sehpaya yerleştirin ve düzeltin. Ucuna bar takılı halatı avuçlar yukarı bakacak şekilde tutun. Nefes vererek omuza doğru kaldırın. Sonra nefes alarak yavaşça başlangıç noktasına indirerek kolu düzeltin.

Standing Cable Low Pulley Curl

Ayakta durun n ve alt makaraya halatı takın. . Ucuna bar takılı halatı avuçlar yukarı bakacak şekilde tutun. Nefes vererek omuza doğru kaldırın. Sonra nefes alarak yavaşça başlangıç noktasına indirerek ve kolu düzeltin.

Standing Ez Barbell Biceps Curl

Bir Ez-Barbell alın ve omuz genişliğinde  avuçlar karşıya bakacak şekilde tutun.  Nefes vererek omuz hizasına kadar kaldırın ve yavaşça nefes alarak ve pazı kaslarını gevşeterek kollar düzelinceye kadar indirin.

Seated Hammer Preacher Curl

Pazı için yapılmış eğik sehpaya oturun. Kolunuzu sehpaya yerleştirin ve düzeltin. Barbelli  avuçlar yere bakacak şekilde tutun. Nefes vererek omuza doğru kaldırın. Sonra nefes alarak yavaşça başlangıç noktasına indirerek kolu düzeltin.

Dumbbell Spider Curl

Alt Göğüs sehpasında  sehpasına yüz üstü yatıyoruz ve omuzlar ve kollar boşta kalıyor, dumbbeller yan yana avuçlar karşıya bakacak şekilde tutuluyor . Nefes vererek göğüs hizasına kadar pazı kaslarını kasarak ve dirsekleri kırarak kaldırıyoruz. Sonra kontrollü olarak pazı kaslarını gevşeterek ve nefes alarak yavaşça baş angıç pozisyonuna indiriyor ve tekrarları tamamlıyoruz.

Dumbbell Concentration Curl

Eğilerek veya diz çökerek yapılabilir, ancak daha çok bir sehpasında oturarak yapılır. Pazı uçlarını için harikadır ve genellikle biseps egzersizini bitirmek için kullanılır.Nefes vererek omuz hizasına kadar avuç yukarı dönük kaldırın. Sonra nefes alarak yavaşça başlangıç noktasına indirin ve kolu düzeltin.

Lying High Barbell Curl

Bir barbell alın düz bir sehpaya yüz üstü yatarak 30 santim genişliğinde avuç karşıya bakacak şekilde tutun. Nefes vererek omuza doğru biceps kaslarını kasarak kaldırın. Sonra nefes alarak yavaşça başlangıç noktasına indirin.

Arnold Biceps Curl

Bu biceps egzersizi bele takılan bir aparatla yapılır. Halteri alarak omuz genişliğinde avuç karşıya bakacak şekilde tutun. Nefes vererek omuz hizasına kadar kaldırın. Sonra nefes alarak başlangıç noktasına indirin.

Seated Machine Preacher Curl

Pazı için yapılmış eğik sehpalı makineye oturun. Kolunuzu sehpaya yerleştirin ve düzeltin. Makinenin barını avuçlar yukarı bakacak şekilde tutun. Nefes vererek omuza doğru kaldırın. Sonra nefes alarak yavaşça başlangıç noktasına indirerek kolu düzeltin.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Arka Kol Hareketleri Bacak Hareketleri Bel Hareketleri Göğüs Hareketleri Karın Hareketletri Omuz Hareketleri Pazı Hareketleri Sırt Hareketleri Vücut Geliştirme Programı
En Çok Yapılan Profesyonel Fitness Programları

En Çok Çalışılan Profesyonel Fitness Programları Haftalık Çalışma Ağırlı Programı 1. PROGRAM (Pazartesi)...

Yeni başlayanlar için full body antrenman programı

Bu full vücut geliştirme ve fitness antrenman programı, vücut geliştirmeye yani...

Incline Bench Two Dumbbell Row

Incline Bench Two Dumbbell Row Nasıl Yapılır? Nereyi Çalıştırır? Kaç Tekrar Yapılır? Incline...

bacak ve basen hareketleri Esneme Hareketleri Göğüs Egzersizleri Kardiyo Hareketleri
En Çok Yapılan Profesyonel Fitness Programları
Lying V-Crunch Nasıl Yapılır? – Nereyi Çalıştırır?
Standing Single Leg Curl Machine Nasıl Yapılır?
Bilek Güreşi Videoları Bodybuilding videoları Film Fitness Müzikleri Fitness Videoları Motivasyon Müzikleri Müzik Videoları Plates Videoları
Incline Bench Two Dumbbell Row
Standing Dumbbell Biceps Curl Nasıl Yapılır?
PEC DECK FLYING – BUTTERFLY MACHINE