GRİBEX HOT Pediatrik Poşet
GRİBEX HOT Pediatrik Poşet Nobel
Etken Madde(ler):
Asetaminofen (Parasetamol) 250 mg, Klorfeniramin maleat 2 mg, Psödoefedrin HCl 30 mg
Piyasa Şekilleri:
10 g’lık 12 poşet içeren ambalajlarda.
GRİBEX HOT Pediatrik Poşet Kullanım Şekli:
Her bir poşetin içindeki ilaç, 1 çay bardağı ya da yaklaşık yarım su bardağı (80 ml) sıcak su içerisinde karıştırılarak çözülmeli ve sıcak iken içilmelidir. Gribex Hot Pediatrik 6 saat ara ile tekrarlanabilir. Günde 4 dozdan fazla kullanılmamalıdır.
GRİBEX HOT Pediatrik Poşet Endikasyonları:
Grip, soğuk algınlığı ve diğer üst solunum yolu enfeksiyonlarına bağlı vücut kırgınlığı, baş ağrısı, burun akıntısı, burun tıkanıklığı, hapşırma, boğaz ağrısı, öksürük, ağrı ve ateş gibi semptomların tedavisinde endikedir.
GRİBEX HOT Pediatrik Poşet Kontrendikasyonları:
İçindeki etken maddelerden herhangi birine karşı aşırı duyarlılık hallerinde, ağır karaciğer, böbrek ve kalp hastalığı olanlarda; önceki iki hafta içerisinde MAO inhitörü almış veya halen alan hastalarda kontrendikedir.
GRİBEX HOT Pediatrik Poşet Uyarılar:
12 yaşın altındaki çocuklarda doktor önerisiyle kullanılabilir.
GRİBEX HOT Pediatrik Poşet Yan Etkileri:
Tedavi sırasında uyuşukluk görülebilir.
GRİBEX HOT Pediatrik Poşet İlaç Etkileşimleri:
Alkol alınımı etkiyi artıracağından tedavi sırasında alkol kullanılmamalıdır.