Incline Dumbbell Chest Press Nasıl Yapılır?

Incline Dumbbell Chest Press Nasıl Yapılır?

Incline Dumbbell Chest Press Tekniği

  1. Bu Hareket 35 derece yukarı eğimli bench sehpasında yapılır. Benzer hareket Dumbbell Flat Bench Press Nasıl yapılır? adlı  makaleye göz atın.
  2. Her iki ele birer uygun ağırlıkta dumbbell alarak platforma yatılır.
  3. Dumbeller göğüsün yanında ve avuç içi karşıya bakarak tutulur. Ayaklar sehpanın her iki yanında yere basmakta . Şimdi hareket için hazır durumdasınız.
  4. Nefes vererek dumbbeller yukarı doğru kaldırılır ve yukarıda dirsekler düzeltilerek dumbbeller biri birine dokunacak kadar yanaştırılır. Burada 1 saniye bekleyin.
  5. Yavaşça nefes alarak başlangıç pozisyonuna dönülür.
  6. Set ve tekrarlar : 4 set ve 10-12 tekrar yapılır. Bu bizim size önerdiğimiz tekrar ve set sayısı . Siz çalıştığınız salon veya spor merkezindeki eğitmene veya antrenöre danışın. Size en doğru hareketi ve yapacağınız tekrarları boyunuzu ve kilonuzu yani sizi en iyi tanıyan hocanızın vereceğini unutmayın. Eğer danışabileceğiniz kimse yoksa burada verdiğimiz set ve tekrarı yapabilirsiniz.
  7. Tavsiye edilen  tekrarlar yapılır ve 1 set bitirilir, verilen setleri’de tamamlayarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin. Not:  Setler ve tekrarlar için eğitmene veya antrenöre danışın. Sizi yakından tanıyan kişi olarak en doğru kararı verecek olan odur).

Incline Dumbbell Chest Press Video İzle

[yotuwp type=”keyword” id=”Incline Dumbbell Chest Press for chest Exercise Guides” ]

Göğüs Çalışmaları İçin Püf Noktaları

Göğüs Antrenman Programı hareketlerine her zaman Press Hareketleri ile başlayın. Kasların mükemmel iriliğe ulaşması için bu çok önemli.

Her zaman Göğüs antrenmanına başlamadan önce ısınma hareketi yapın. En kolay ve uygun ısınma hareketi şınav yapmaktır.

Göğüs Kaslarını haftada 1 veya en fazla 2 gün çalıştırın. .Fazla çalıştırmak göğüs kaslarını büyütmez tersine küçültür

Çalışan Göğüs Kasları

Incline Dumbbell Chest Press Nasıl Yapılır?

Bunlarada Bakın