MAXİHOT Poşet A. İbrahim
MAXİHOT Poşet A. İbrahim
Etken Madde(ler):
Asetaminofen (Parasetamol) 500 mg, Klorfeniramin maleat 4 mg, Psödoefedrin HCl 60 mg
Piyasa Şekilleri:
6 g’lık 12 tek kullanımlık poşet, 6 g’lık 6 tek kullanımlık poşet içeren ambalajlarda.
MAXİHOT Poşet Kullanım Şekli:
Her bir poşetin içindeki ilaç 160 ml (yaklaşık 1 su bardağı) sıcak su içerisinde karıştırılarak çözülmeli ve sıcakken içilmelidir. Maxihot 6 saat ara ile tekrarlanabilir. Günde 4 dozdan fazla kullanılmamalıdır. Şeker içermediğinden, özellikle şeker kullanması sakıncalı olan ve diyet yapan hastalara önerilir.
MAXİHOT Poşet Endikasyonları:
, soğuk algınlığı ve diğer üst solunum yolu enfeksiyonlarına bağlı vücut kırgınlığı, baş ağrısı, burun akıntısı, burun tıkanıklığı, hapşırma, boğaz ağrısı, öksürük, ağrı ve ateş gibi semptomların tedavisinde endikedir.
MAXİHOT Poşet Kontrendikasyonları:
İçindeki etken maddelerden herhangi birine karşı aşırı duyarlılık hallerinde, ağır karaciğer, böbrek ve kalp hastalığı olanlarda; önceki iki hafta içerisinde MAO inhitörü almış veya halen alan hastalarda kontrendikedir.
MAXİHOT Poşet Uyarılar:
12 yaşın altındaki çocuklarda doktor önerisiyle kullanılabilir.
MAXİHOT Poşet Yan Etkileri:
Tedavi sırasında uyuşukluk görülebilir.
İlaç Etkileşimleri:
Alkol alınımı etkiyi artıracağından tedavi sırasında alkol kullanılmamalıdır.