Bacak HareketleriFitness VideolarıOmuz HareketleriVücut geliştirme Hareketleri

Barbell Thrusters Press Nasıl Yapılır?

Barbell Thrusters Press Nasıl Yapılır?

Barbell Thrusters Press Tekniği

Egzersiz Açıklaması
  1. Bu derste Barbell Thrusters Press Nasıl Yapılır? anlatıyoruz. Barbell Thrusters Press egzersizi hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu adresi ziyaret edin.
  2. Barbell Thrusters Press egzersizi hem bacaklar hem omuz için uygulanan kombine edilmiş bir egzersizdir.
  3. Zaten Barbell Thrusters Press  egzersizi Halter sporu yapanlar tarafından Silkme egzersizi olarak idmanlarda çalışılır.
  4. Ayakta durarak halter askılıktan alınır omuz önünde bilekler bükülerek avuç içleri yukarı bakar vaziyette başlamak için hazır olunur.
  5. Derince nefes alınır ve önce barbell squat (çömelme egzersizi) için çömelip nefes verirken ayağa kalkın, sonra halter baş üzerine kaldırırken bir bacağı öne atı ve baş üzerine kaldırınca bacağı tekrar yerine çekin.
  6. Sonra nefes alarak halter omuz hizasına gelirken bir yandan da çömelme egzersizi yapın ve sonra  ikinci  tekrarı yapmak için hareket edin.
  7. Hareket sırasında fazla ağırlık yüklenmeyin, denge unsuru önemlidir dengenizi kaybedip sakatlanmaya sebep olabilirsiniz.

Set ve tekrarlar : 4 set ve 10-12 tekrar yapılır. Bu bizim size önerdiğimiz tekrar ve set sayısı . Siz çalıştığınız salon veya spor merkezindeki eğitmene veya antrenöre danışın. Size en doğru hareketi ve yapacağınız tekrarları boyunuzu ve kilonuzu yani sizi en iyi tanıyan hocanızın vereceğini unutmayın. Eğer danışabileceğiniz kimse yoksa burada verdiğimiz set ve tekrarı yapabilirsiniz.

Tavsiye edilen  tekrarlar yapılır ve 1 set bitirilir, verilen setleri’de tamamlayarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin. Not:  Setler ve tekrarlar için eğitmene veya antrenöre danışın. Sizi yakından tanıyan kişi olarak en doğru kararı verecek olan odur).

Egzersize başlamadan önce yapacağınız harekete uygun küçük ağırlıklarla 30-40 tekrar veya boş vücut ağırlığıyla egzersizler yaparak çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını sağlayın. Bu çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını ve sakatlanmaların önüne görmenizi sağlar ayrıca bu kaslara kan dolacağı için kaslarınızın daha iyi şişmesini sağlar.

Barbell Thrusters Press Video izle

Barbell Thrusters Press hangi kasları çalıştırır?

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Arka Kol Hareketleri Bacak Hareketleri Bel Hareketleri Göğüs Hareketleri Karın Hareketletri Omuz Hareketleri Pazı Hareketleri Sırt Hareketleri Vücut Geliştirme Programı
Orta Seviye ARKA KOL PROGRAMI

Bu makalede Orta Seviye Arka Kol Programı ve hareketlerini resimlerle anlatıyoruz....

En İyi Arka Kol Programı – Pro triceps Workout

Bu makalede En İyi Arka Kol Programı – Pro triceps Workout...

Vücut Geliştirme Programı ORTA SEVİYE

Bu makalede Orta Seviye Vücut Geliştirme Programı ve hareketlerini anlatıyoruz. Orta...

bacak ve basen hareketleri Esneme Hareketleri Göğüs Egzersizleri Kardiyo Hareketleri
Lying V-Crunch Nasıl Yapılır? – Nereyi Çalıştırır?
Standing Single Leg Curl Machine Nasıl Yapılır?
Evde En Etkili Bacak Egzersizi Nasıl Yaparım?
Bilek Güreşi Videoları Bodybuilding videoları Film Fitness Müzikleri Fitness Videoları Motivasyon Müzikleri Müzik Videoları Plates Videoları
En İyi Arka Kol Programı – Pro triceps Workout
Halteri Çeneye Çekme Nereyi Çalıştırır?
Lying V-Crunch Nasıl Yapılır? – Nereyi Çalıştırır?