Bodybuilding videolarıMakalelerVücut geliştirme HareketleriVücut Geliştirme Programı

Strength Training System  nedir? Nasıl Yapılır?

Strength Training System  nedir?

Strength Training System  nedir? Nasıl Yapılır?  : :Kuvvet antrenmanı , gücü ve dayanıklılığı artırmak için tasarlanmış fiziksel egzersizlerin yapılmasını içerir. Genellikle ağırlık kullanımıyla ilişkilendirilir, ancak çeşitli farklı biçimler alabilir.

Uygun bir şekilde yapılan, gücü eğitim genel sağlık ve artan de dahil olmak üzere, iyi olmanın önemli fonksiyonel yararlar ve iyileştirme sağlayabilir kemik , kas, tendon ve bağ geliştirilmiş mukavemet ve sertliğe sahip eklem fonksiyonu, yaralanma için azaltılmış bir potansiyele, artan kemik yoğunluğunu , artan metabolizma , artmış kondisyon   ve gelişmiş kalp fonksiyonu.  Eğitim genellikle artan ağırlık artışları yoluyla kasın kuvvet çıkışını kademeli olarak artırma tekniğini kullanır ve çeşitli egzersizler ve türler kullanır.belirli kas gruplarını hedefleyen ekipman . Güç antrenmanı, temelde anaerobik bir aktivitedir, ancak bazı taraftarlar, devre eğitimi yoluyla aerobik egzersizin faydalarını sağlamak için onu uyarlamıştır .

Kuvvet antrenmanı tipik olarak egzersiz performansının sınırlayıcı bir faktörü olan laktat üretimi ile ilişkilidir. Düzenli dayanıklılık egzersizi, iskelet kasında adaptasyonlara yol açar ve bu da kuvvet antrenmanı sırasında laktat seviyelerinin yükselmesini önleyebilir. Buna, LDH (laktat dehidrojenaz) izoenzim kompleksi bileşimini değiştiren ve laktat üreten enzim LDHA’nın aktivitesini azaltan, laktat metabolize eden enzim LDHB’nin aktivitesini artıran PGC-1 alfa’nın aktivasyonu aracılık eder.

Kuvvet antrenmanının merkezi olduğu sporlar vücut geliştirme , halter , powerlifting , diktatör , Highland oyunları , gülle atma , disk atma ve cirit atmadır . Diğer birçok spor onların eğitim rejimi, özellikle bir parçası olarak vücut geliştirme kullanmak tenis , Amerikan futbolu , güreş , atletizm , kürek , lakros , basketbol , beyzbol , kutup dans , hokey ,profesyonel güreş , ragbi birliği , rugby ligi ve futbol . Diğer sporlar ve fiziksel aktiviteler için kuvvet antrenmanı giderek daha popüler hale geliyor.

kaynak: wikipedia

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Arka Kol Hareketleri Bacak Hareketleri Bel Hareketleri Göğüs Hareketleri Karın Hareketletri Omuz Hareketleri Pazı Hareketleri Sırt Hareketleri Vücut Geliştirme Programı
En Çok Yapılan Profesyonel Fitness Programları

En Çok Çalışılan Profesyonel Fitness Programları Haftalık Çalışma Ağırlı Programı 1. PROGRAM (Pazartesi)...

Yeni başlayanlar için full body antrenman programı

Bu full vücut geliştirme ve fitness antrenman programı, vücut geliştirmeye yani...

Incline Bench Two Dumbbell Row

Incline Bench Two Dumbbell Row Nasıl Yapılır? Nereyi Çalıştırır? Kaç Tekrar Yapılır? Incline...

bacak ve basen hareketleri Esneme Hareketleri Göğüs Egzersizleri Kardiyo Hareketleri
En Çok Yapılan Profesyonel Fitness Programları
Lying V-Crunch Nasıl Yapılır? – Nereyi Çalıştırır?
Standing Single Leg Curl Machine Nasıl Yapılır?
Bilek Güreşi Videoları Bodybuilding videoları Film Fitness Müzikleri Fitness Videoları Motivasyon Müzikleri Müzik Videoları Plates Videoları
Incline Bench Two Dumbbell Row
Standing Dumbbell Biceps Curl Nasıl Yapılır?
PEC DECK FLYING – BUTTERFLY MACHINE