Üçlü Set Sistem (Tri Set Training Principle)

Üçlü Set Sistem (Tri Set Training Principle)Bu yazıda Üçlü Set Sistem (Tri Set Training Principle) nedir, nasıl yapılır? anlatıyoruz. Üçlü Set Sistem (Tri Set Training Principle) hakkında daha geniş içerik için sayfayı ziyaret edin.

Tri Set Training Principle nasıl uygulanır?

Aynı kas gurubunun arka arkaya dinlenmeden üç ayrı egzersizle çalıştırılması esasına dayanır. Önceden ihtiyaca göre belirlenen 3 ayrı egzersizin kombinasyonu ile uygulanır.

Özellikle büyük kas gurupları hatta omuz için dahi uygulanabilmektedir. Tri Set Training Principle sistemin bir diğer uygulama tarzı ise, üç farklı egzersizin yapıldığı farklı kas gruplarım da çalıştırabilmektir. Her üç egzersiz bittiği zaman bir set tamamlanmış olur, dinlenme bundan sonra yapılır.

Tri Set Training Principle Sistem, tekrar sayılan fazlalaştırılarak uygulanırsa, bilhassa fazla kilolu sporcularda yarışma öncesi iyi bir yağ atma (Defınisyon) hazırlık çalışması fonksiyonunu da görmektedir.

Bu tür bir çalışmaya omuz gurubu çok iyi bir örnek teşkil eder. Omuzların orta,yan ve arka kısımlarına uygulanacak üç ayrı egzersiz, bu sistemle yapıldığı takdirde çok verimli neticeler alınabilmektedir.

Örneğin ; Barbell Press Behind Neck, Dumbbell Side Lateral Raise ve Bent Över Side Lateral Raise hareketlerinin bu sistemle uygulanması, omuzlar için komple bir gelişme sağlamaktadır.

Tri Set Training Principle Systems video izle

Bunlarada Bakın